Zábavný park Bojnice

Tematicko-zábavný park Krajina legiend v Bojniciach

Detaily projektu

Medzi Prievidzou a Bojnicami pripravuje Castor & Pollux, s.r.o. spolu so svojimi partnermi realizáciu jeden z najväčších tematických zábavných parkov v strednej Európe s ponukou zábavy, oddychu a poriadneho adrenalínu pre všetky vekové kategórie!

Projekt parku s pracovným názvom „Krajina Legiend“ prinesie unikátne zážitky nielen deťom, ale aj dospelým. Súčasťou parku je tematický rodinný hotel, areál oddychu a zábavy s reštauráciami, kaviarňami, multiplexom a ďalšími možnosťami trávenia voľného času. Samotný park bude rozdelený na niekoľko „krajín“ s regionálne orientovaným obsahom a atrakciami viazanými na kultúrne tradície a rozprávkové bytosti známe deťom a dospelým. Ponúkne vyše 50 sofistikovaných atrakcií, ktorých súčasťou budú aj interaktívne vzdelávacie a poznávacie hry a programy. Park bude pre verejnosť dostupný najmä od marca do novembra a časť bude využívaná celoročne.
Projekt sa pripravuje aj v spolupráci s mestami Bojnice a Prievidza a jeho ambíciou je prispieť k zvýšeniu návštevnosti mesta Bojnice a jeho okolia, podpore cestovného ruchu Hornej Nitry a tiež k zvýšeniu zamestnanosti vytvorením veľkého počtu pracovných miest.

Projekt má vydané právoplatné územné rozhodnutie a momentálne prebieha príprava jeho finančného zabezpečenia a výber operátora parku.